Sortuj według:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Poradnik do Minecraft

   adderam 23.03.11, 14:30 zarchiwizowany
Właśnie zaczynam swoją przygodę z Minecraftem, a w związku z faktem, że gra nie ma samouczków czy instrukcji, mam pytanie czy ktoś mógłby napisać w 3-5 punktach co należy robić czy czego należy nie robić, aby grało się łatwiej i lepiej :)

RE: Poradnik do Minecraft

   reven 23.03.11, 19:25 zarchiwizowany
Hmmm. Po pierwsze, na początku, najważniejszym surowcem jest drewno, Pozwoli ono przetrwać Ci pierwszą noc i zrobić potrzebne narzędzia. Gdy już zbierzemy cztery bloczki możemy zrobić jedną z najpotrzebniejszych rzeczy w grze, czyli nasz "stół do craftingu", czyli robienia przedmiotów z dostępnych w grze surowców. Aby to zrobić, naciskamy "i" i wchodzimy w inwentarz. Tam umieszczamy drewno w jednym z czterech pól znajdujących się w prawym górnym rogu nowo otwartego okienka. Po prawej stronie od tych pól pojawi się nowy "surowiec" czyli deski. Następnie owe deski ponownie układamy w ww. kwadracie, tym razem we wszystkich czterech polach. W ten sposób powstaje nam stół. I owy stół daje nam większe możliwości kombinacji, bo zamiast czterech pól, mamy 9, dzięki czemu możemy robić bardziej skomplikowane narzędzia, takie jak kilof :)

Żeby zrobić kilof, trzeba zrobić z desek kijki, potem kijki ustawiamy na środkowym i dolnym polu, zaś drewno (lub inny surowiec, np. kamień czy żelazo) na trzech górnych polach.

Należy jeszcze pamiętać, że aby wydobyć niektóre surowce potrzebny jest nam odpowiedni kilof. I tak żelazny wydobywa praktycznie wszystko, za wyjątkiem obsydianu (magmy). Aby wydobyć obsydian, potrzebny jest nam kilof z diamentu.

RE: Poradnik do Minecraft

   reven 23.03.11, 19:33 zarchiwizowany
A w czasie samej gry wskazane jest DOBRE oświetlanie odwiedzanych miejsc, szczególnie swojej "bazy". Unikniesz w ten sposób potworów w niechcianych miejscach.

Re: RE: Poradnik do Minecraft

   adderam 23.03.11, 19:44 zarchiwizowany
Dzięki wielkie, nie omieszkam zastosować się do porad :)

Porady dla ciebieIP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

   Gość: Dansz 06.04.11, 19:43 zarchiwizowany
Widze że nikt ci nie odpisał. Heh

1.Strzesz się nocy (wychodzą potwory)
2.Zbierz dużo drewna
3.Zbuduj domek, pudełko do robienia itemów (jeśli dobrze wiem to trzeba całą liste craftowania zapełnić) i zrób narzędzia w nim. (trzeba znać kombinacje, niestety musisz poszukać na necie lub zgadywać)
4.Wykop sobie kopalnie (najlepiej w domu)

Teraz powinieneś przetrwać :piwo:

Przepraszam że musiałeś tyle czekać.

Re: Porady dla ciebie

   adderam 06.04.11, 21:18 zarchiwizowany
Reven mi już pomógł, post wyżej, ale wielkie dzięki i tak. Jak nie mi, to komuś innemu się przyda :)

Re: Poradnik do MinecraftIP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

   Gość: heniek 25.09.11, 19:06 zarchiwizowany
radziłbym grać bez potworów;-)
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności