Porady

Battlefield: Heroes – jak grać? Poradnik

Autor: cloudstorm 10.08.11, 14:22
zarchiwizowany
Battlefield: Heroes to darmowa gra ze słynnej serii strzelanek od Electronic Arts, w której spryt i dobrze dobrane umiejętności to podstawa. Z poniższym poradnikiem powinniście wylądować na pierwszym miejscu w każdym rozegranym meczu. A więc, do roboty (i do czytania)!

1. Zdecyduj, kim chcesz grać. Battlefield Heroes pozwala na dobranie jednej z trzech klas: Soldiera (średnio uzbrojonego z możliwością leczenia towarzyszy), Gunnera (ciężka piechota z wielką spluwą) i Commando (czyli szpiega z małą ilością zdrowia i sztyletem w ręku). W zależności od preferowanej gry, musicie wybrać daną klasę, w której będziecie czuć się najlepiej. Na początek zalecałbym rozpoczęcie zabawy od Soldiera – łatwo nauczyć się przy nim podstaw gry i łatwo można zdobyć największą ilość punktów potrzebną na kupno lepszych broni.

2. Trzymaj się członków ekipy. W kupie siła. I nie tylko – gdy używasz swoich umiejętności leczenia, oddziałują one na wszystkich członków zespołu wokół Ciebie. Oznacza to, że przeżyjecie dłużej, a Ty dostaniesz mnóstwo punktów za pracę zespołową. Ponadto, sam załapiesz się na kilka bonusów, które pomogą Ci w walce z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

3. Używaj umiejętności specjalnych na okrągło. Gdy tylko będziesz miał możliwość leczenia kompanów z drużyny (albo siebie samego), podpalania pocisków czy przyspieszania kumpli – korzystaj z nich! Za każde umiejętne wykorzystanie swoich zdolności, uzyskujesz niezbędne punkty doświadczenia, które robią z Ciebie istną maszynkę do zabijania i podnoszą statystyki każdej z mocy specjalnych bohatera.

4. Naucz się latać. Battlefield: Heroes ma najprostsze sterowanie samolotami, jakie można odnaleźć w serii Battlefield. Początek może sprawiać odrobinę kłopotów, ale wystarczy dobrze opanować i wyważyć myszkę, by wszystko szło jak z płatka. Później pozostaje tylko atakowanie wrogów i powietrzne bitwy z ludźmi z całego świata.

5. Używaj czołgów. I jeepów też. Te pierwsze mają potężne działa, dzięki którym rozniesiesz w pył duże skupiska wrogów (pamiętaj o punkcie drugim – jak zobaczysz czołg to nie trzymaj się w kupie przyjaciół tylko zwiewaj!), a ponadto masz szansę na strącenie nisko latających samolotów. Gracze Battlefield: Heroes to istoty nad wyraz próżne i nieraz będą latać nad Twoją głową tylko po to żeby popisać się kaskaderskimi możliwościami. Poczęstuj ich dwoma celnymi pociskami z czołgu i obserwuj ich wrak samolotu spadający do morza. Jeepy z kolei to najszybszy środek transportu, który w mig zabierze Cię do flagi. A tam gdzie flaga, tam dodatkowe punkty doświadczenia. Pamiętaj o tym.

6. Strzelaj, strzelaj i jeszcze raz strzelaj! Za każdy strzał w przeciwnika, zarówno do żywego jak i tego, który jest w czołgu, jeepie czy samolocie, dostajesz punkty doświadczenia. Nieważne z czego strzelasz – liczy się żebyś trafiał. Strzelaj więc jak najwięcej, a punkty doświadczenia same się posypią.
Battlefield: Heroes – jak grać? Poradnik - cloudstorm 10.08.11, 14:22    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności