Porady

League of Legends LoL jak grać? Poradnik PC

Autor: cloudstorm 23.08.11, 16:17
zarchiwizowany
League of Legends to gra, która stawia na pracę zespołową. W nadchodzących miesiącach nadciąga do niej wiele nowości, więc warto nauczyć się grać i być jednym z lepszych graczy na serwerach, zanim pogubimy się w jej zasadach. Oto najważniejsze rzeczy, o których powinniście pamiętać:

1. Poznaj mapy. Kluczem do zrozumienia League of Legends są mapy, po których się poruszasz. W każdej z nich znajdziesz kilka odnóg, do których będą musieli udawać się członkowie zespołu. Poznaj wszystkie możliwe ścieżki i obierz te, na których najłatwiej Ci będzie zaplanować zasadzkę albo walczyć z dogodnej pozycji.

2. Wybierz swojego herosa. Początki w LoLu to testowanie kolejnych bohaterów. Pograj każdym z darmowych kilka razy i wybierz tego, z którym czujesz się najlepiej. Niektórzy wolą walczyć na odległość, inni leczyć, a jeszcze inni starcia w zwarciu. Zastanów się w czym Ty jesteś najlepszy i ruszaj do boju!

3. Gromadź kasę. To jeden z największych błędów, niedocenianych przez graczy League of Legends. Najczęściej wydają oni pieniądze na bzdurne skiny dla swoich ulubieńców albo kupują coś, co później okazuje się kompletnie niepotrzebne. Bądź mądrzejszy i gromadź swoje pieniądze. Później wydasz je, kiedy lepiej poznasz mechanikę gry i zobaczysz, których bohaterów najlepiej jest kupić. Co jakiś czas masz możliwość wypróbowania w grze jednego z "płatnych" herosów, więc warto wtedy rzucić okiem na potencjalne zdobycze.

4. Poznaj teren. Każda mapa ma mnóstwo krzaków i drzew, wśród których możesz się chować. Rozejrzyj się wokół i trzymaj się blisko nich - wrogowie nie będą Cię mogli zauważyć. Jeżeli atakujesz z dystansu, staraj się zastawiać pułapki w postaci wieżyczek albo min w krzakach, które zaatakują niczego nieświadomych wrogów.

5. Niszcz wieżyczki. Za każdą zniszczoną wieżę przeciwnika, cała Twoja drużyna dostaje punkty doświadczenia i dodatkową kasę - nawet jeżeli nie żyją w danym czasie. Działaj razem ze swoją drużyną i przyj do przodu. Jeżeli zobaczysz, że któryś z kompanów atakuje wieżyczkę - pomóż mu!

6. Graj z głową. Pchanie się całą drużyną na jedną ścieżkę to bardzo ryzykowne posunięcie, które udaje się jedynie najlepszym grającym w League of Legends. Pamiętaj żeby "podzielić się" poszczególnymi odnogami, by (przykładowo) po dwóch bohaterów atakowało po dwóch flankach, a jeden pozostał w środku. Pamiętaj też żeby regularnie obserwować, co się dzieje obecnie u Twoich znajomych z drużyny - mogą czasem potrzebować Twojej pomocy, a nie mieć czasu na pisanie. Twoja pomoc może być świetnym kontratakiem, więc wykorzystuj takie sytuacje.

7. Graj zespołowo. Jeżeli nie masz headsetu - pisz. Jeżeli masz z kim grać - graj! League of Legends to gra zespołowa, więc kluczem do sukcesu są wspólne starania. Osłaniaj słabszych członków drużyny, lecz lepszych i atakuj razem z nimi tworząc śmiertelne kombosy. Niektóre postacie potrafią odrzucić wroga na kilka metrów. Pomyśl, co można zrobić, jeżeli odrzucisz w ten sposób swojego oponenta, ale... W kierunku własnej bazy!

8. Kupuj błyskotki dla swojego bohatera. Samo podnoszenie poziomu swojej postaci nic Ci nie da - musisz jeszcze kupować jej regularnie nowy oręż i zbroję, by zwiększyć jej właściwości bojowe. Pamiętaj tylko żeby wykorzystywać to z głową - nie kupuj postaci atakującej z dystansu dodatków, które zwiększą jej siłę ataku, lepiej jest inwestować w czary albo umiejętności. To samo dotyczy się many i zdrowia - tank potrzebuje więcej tego drugiego, a magowie pierwszego.

9. Nasłuchuj otoczenia. Niektóre postaci potrafią zniknąć z pola widzenia, ale wciąż są słyszalne. Możesz czasem spróbować swoich sił i zaatakować czarem w miejscu, w którym spodziewać się przeciwnika z nadzieją jego ogłuszenia. Możesz też ostrzec przed nim swoich kompanów. Pamiętaj, oczy i uszy szeroko nastawione to klucz do nie wpadnięcia w zasadzkę!
League of Legends LoL jak grać? Poradnik PC - cloudstorm 23.08.11, 16:17    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności