Porady

Warhammer 40,000 Space Marine jak grać? Poradnik

Autor: adderam 13.09.11, 12:34
zarchiwizowany
Space Marine w przeciwieństwie do większości poprzednich gier z serii Warhammer jest grą akcji z elementami slashera. W związku z tym fani serii, jak i początkujący z serią, mogą czuć się nieco zagubieni w tym tutule, oto więc przedstawiamy krótki poradnik, zawierający wskazówki na przetrwanie hord orków, jak i stoczenia godnej walki dla Imperatora.

1. Life is Brutal.
Nawet taka potężna postać jak Space Marine może zginąć. Warto więc mieć na uwadze nasz pasek zdrowia i uzupełniać go w miarę potrzeby. Ha, ale jak tego dokonać? Przecież nie ma tutaj leżących apteczek - są tutaj tylko "chodzące".
Aby przywrócić część zdrowia Space Marine'owi należy ogłuszyć przeciwnika (na konsolach domyślnie przycisk Y lub trójkąt), a następnie dokonać specjalnego ciosu kończącego (domyślnie B lub kółko) - spowoduje to wykonanie stylowego "finishera", jak i przywróci nam pewną część życia.

2. Po kolei, na każdego przyjdzie pora.
Bardzo często w grze przyjdzie nam stoczyć boje zarówno z biegnącymi na nas hordami wroga, jak i umykając od pocisków snajperów, czy strzelców. Warto więc przyjąć do walki odpowiednią taktykę, która pozwoli nam przetrwać.

3. Wspomaganie.
Space Marine często będzie miał innych żołnierzy do pomocy, warto więc to wykorzystać i na przykład podbiec odrobinę pod ochroną przyjacielskiego ostrzału do wroga i podrzucić mu granat.

4. Wykorzystaj otoczenie.
Ach, te wybuchające beczki. Szukaj elementów otoczenia które da się rozwalić, lub wysadzić. Nie wiedząc czemu, niektórzy wrogowie skryją się za beczką, zawierającą łatwopalny materiał, lecz my już dobrze wiemy czemu - po prostu chcą się przekonać jak to jest wylecieć w powietrze.

5. Zwinny, a na dodatek ma sokole oko.
Kiedy zabraknie Ci amunicji, rozejrzyj się po mapie, dostępne zapasy amunicji umieszczone są w błyszczących skrzyniach, a od czasu do czasu będziesz mógł coś również znaleźć u pokonanego wroga. Kiedy natomiast nie jesteś w stanie uzupełnić swojej amunicji - wykorzystać swoją zwinność, turlaj się, przeskakuj przeszkody i zniszcz wroga swoją piłą.
Warhammer 40,000 Space Marine jak grać? Poradnik - adderam 13.09.11, 12:34    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności