Porady

Battlefield 3 - jak grać? Poradnik

Autor: cloudstorm 30.10.11, 11:56
zarchiwizowany
Battlefield 3 wylądował na półkach sklepowych. Jeżeli chcesz wiedzieć jak pokonać bezwzględnych terrorystów albo innych graczy w trybie multiplayer, a przy okazji nie dać się szybko zabić, zapoznaj z się z poniższym poradnikiem.

UWAGA: Poniższy poradnik będzie podzielony na trzy części (Multiplayer, Kampania, Co-op), żeby łatwiej było Wam poruszać się po świecie trzeciej części Battlefielda.

Poradnik Multiplayer:1. Określ się. Pokombinuj każdą z klas i zobacz, kim gra Ci się najlepiej. Jeżeli grałeś w poprzednie części Battlefielda (co jest bardzo prawdopodobne), od razu wskoczysz w buty ulubionej klasy. Nie zmieniły się ani na jotę od poprzednich części, więc będziesz wiedział co robić.

2. Poznaj mapy. Ogromne połacie terenu nie muszą Cię przerażać. Nauczysz się ich równie szybko jak w Modern Warfare uczysz się małych powierzchni map. Wystarczy, że złapiesz za stojący w okolicy jeep i przejedziesz się po ogromnej mapie. Zapamiętaj miejsca, w których stoją flagi i... Graj jak najdłużej. W ten sposób zapamiętasz wszystkie boczne ścieżki, nieprzetarte szlaki i wspaniałe miejsca dla snajperów albo na zasadzki na takowych. Poznanie terenu to podstawa, nie zapominaj o tym.

3. Graj tym, kim jesteś. Jeżeli jesteś inżynierem to nie odbiegaj za bardzo od reszty drużyny żeby zemścić się na przeciwnikach. Naprawiaj pojazdy - to przydatna umiejętność i nieraz może uratować życie Twoim kolegom z drużyny (albo Tobie samemu). To samo tyczy się każdej innej klasy. Rzucaj amunicję, rzucaj apteczki i pomagaj w ciężkich starciach. Praca zespołowa to podstawa w tej grze.

4. Komunikuj się. Jeżeli grasz na PC, pisz albo rozmawiaj przez mikrofon. W wersji na konsolach pozostanie Ci jedynie ta druga opcja, ale komunikacja w Battlefieldzie 3 to naprawdę podstawa. Musisz rozmawiać z innymi graczami i omawiać taktyki. Nawet najbardziej niezdyscyplinowana grupa będzie słuchać Twoich rozkazów, o ile będą one dostatecznie logiczne i racjonalne.

5. Znajdź przyjaciół. Battlefield 3 na pewno pożera mnóstwo czasu nie tylko Tobie, ale również Twoim kolegom (i koleżankom!). Utwórzcie razem squad, w którym będziecie wspólnie walczyć z waszymi oponentami. Jeździjcie razem jeepami, latajcie helikopterami i działajcie zespołowo, a ciężko będzie znaleźć mapę, na której znajdziecie sobie równych. Nawet najlepsi snajperzy nie będą lepsi od czterech skoordynowanych jednostek.

6. Nie tylko pojazdy. W Battlefieldzie 3 znajdziesz jeepy, czołgi, helikoptery i myśliwce. Nie ma jednak sensu żeby ograniczać się do nich. Czasami warto zastawić pułapkę na najlepszych czołgistów. Postaw minę na mapie albo poczekaj cierpliwie z bazooką pod ręką, a zobaczysz, że zwykły piechur równie dobrze może dokopać innym, bez pojazdów u boku.

7. Przeładuj broń. Nigdy o tym nie zapominaj. Batalie w Battlefield 3 są szybkie, a Ty musisz się do nich dostosować. Po każdej wymianie ognia przeładuj swoją broń. Najlepiej ukryj się wtedy za ścianą jakiegoś domu albo wejdź do zamkniętego pomieszczenia. Osoba przeładowująca swojego gnata to łatwy cel, więc nie daj się zabić. Kiedy już to zrobisz, ruszaj w bój!

8. Korzystaj z Frostbite 2. Teraz niszczenie budynków i innych zniszczalnych obiektów jest przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niszcz budynki, w których czają się snajperzy (najlepszy jest do tego czołg), albo w którym zobaczysz, że ukrywa się cały skład oponentów. Zapędzaj ich także w kozi róg, a później korzystaj ze zniszczalnego otoczenia - zobaczysz jakie będą z tego "bombowe" efekty.

9. Graj jak najdłużej jednym gnatem. Z każdym zabiciem przeciwnika otrzymasz punkty doświadczenia do danej broni, a co za tym idzie - dodatki i ulepszenia, które będą stanowić z Twojego AK-47 albo innego karabinu śmiercionośną zabawkę. Gdy uda Ci się ulepszyć daną broń na 100%, łap za kolejną!

10. Ach... Te myśliwce.
Myśliwce to niełatwa sprawa do opanowania. Nie łam się jednak. Warto złapać za myśliwca i polatać sobie w kąciku mapy żeby nauczyć się panować nad nim. Sprawa korzystania z niego jest równie ciężka co z helikopterami w poprzednich częściach serii, ale szybko załapiesz jak latać w przestworzach i niszczyć swoich oponentów. Grunt to cierpliwość.
 
Sortuj:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - cloudstorm 30.10.11, 11:56    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: Łukasz 13.11.11, 15:58    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: Łukasz 13.11.11, 23:10    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: Kamil 14.11.11, 11:31    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: gość portalu 01.06.12, 12:05    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: witek 24.12.11, 00:30    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: Juliusz85 03.01.12, 23:36    
Re: Battlefield 3 - jak grać? Poradnik - Gość: konrad 07.02.12, 08:22    
Początki - kortin1234 28.02.12, 20:46    
Re: Początki - Gość: JAREK 29.02.12, 09:47    
Re: Początki - Gość: fanatykbozy 05.04.12, 21:00    
Re: Początki - Gość: vakoss23 19.06.12, 12:48    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności