Porady

Dead Nation - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 08.11.11, 18:49
zarchiwizowany
Dead Nation to szybka strzelanka w klimacie nieco zbliżonym do tego co znamy z survival horrorów w stylu serii Resident Evil, choć tu jesteśmy skupieni w zasadzie tylko na akcji. Jak przetrwać w świecie pełnym zombie? Poniżej kilka porad.

1). Uważaj, uważaj...! No i masz!

Wbrew pozorom gra nie jest bezmyślną sieczką – jeśli zaczniemy po prostu przeć do przodu bez jakiejś sensownej strategii, zombiaki otoczą nas i po kilku sekundach będzie trzeba zaczynać zabawę od początku. Tym samym lepiej trzymać się na dystans i dobrze przemyśleć sposób oraz metodę – chociażby dobór broni – rozwałki kolejnych przeciwników.

2). A co mi da ta siła?

Nasza postać opisana jest kilkoma statystykami – warto dowiedzieć się o nich więcej, a tym samym mieć jakieś rozeznanie, która odpowiada za co.

Strength – poprawi nasze możliwości w walce wręcz.

Endurance – obrażenia zadane przez zombiaki będą mniejsze.

Agility – poruszamy się szybciej.

Niestety, nie ma możliwość sprawienia, aby wszystkie trzy były na maksa, co najwyżej jedna. Jednakże znacznie lepiej jest tak balansować, aby wszystko było mniej więcej po równo – chyba, że nastawiamy się na konkretny sposób grania.

3). Dobry, lepszy, najlepszy

W grze istnieje nieskomplikowany system rozbudowywania uzbrojenia – praktycznie każdą znalezioną pukawkę możemy ulepszyć. Warto jednak trzymać się prostej zasady – przynajmniej na początku.

Otóz jedna w pełni ulepszona broń będzie znacznie skuteczniejsza w walce z przeciwnikami niż dwie rozbudowane do połowy. Pamiętajmy też, że każda ze spluw sprawdza się najlepiej przeciw konkretnym rodzajom przeciwników, toteż trzeba podzielić to tak, aby móc poradzić sobie z każdym z nich.

4). Flara

Flary to niezwykle przydatne przedmioty – zwłaszcza, jeśli jesteśmy w sytuacji podbramkowej. Wystarczy tylko rzucić jedną gdzieś w okolicy, a zombiaki zupełnie zapomną o naszej obecności zajmując się najwyraźniej przyciągającym je światłem i ciepłem.

Kiedy używać przede wszystkim? Oczywiście w momencie gdy jesteśmy otoczeni, ale też jeśli najpierw chcemy rozprawić się z jakimś silniejszym przeciwnikiem oraz w sytuacji gdy chcemy pozbyć się niemiluchów z pomocą ataków wręcz.

5). Puść tę gałkę!

Gra jest skonstruowana w ten sposób – lewą gałką poruszamy się po otoczeniu, zaś prawa służy do celowania w przeciwników i różnorakie obiekty.

Jednakże puszczenie tej ostatniej sprawi, że będziemy poruszać się nieznacznie szybciej!

Tym samym jeśli chcemy szybko wydostać się z opałów nie biegnijmy np. w lewo jednocześniej celując w prawo.
 
Sortuj:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Dead Nation - jak grać. Poradnik - flyingdragon 08.11.11, 18:49    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności