Porady

The Sims 3 Zwierzak - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 30.11.11, 21:09
zarchiwizowany
The Sims 3 Zwierzaki to kolejny, piąty oficjalny dodatek do popularnych Simów. Jak sama nazwa wskazuje – skupia się przede wszystkim czworonogach i wszystkim co ich dotyczy. Kot, pies a może koń czy nawet jednorożec? To wszystko znajdziecie tutaj. Poniżej porcja przydatnych na start porad.

1). Jak w ogóle zacząć?

Aby stworzyć własnego czworonożnego przyjaciela musimy w trybie tworzenia rodziny zamiast Sima wybrać psa – lewy dolny róg ekranu. Oczywiście możemy też zdecydować się na kota czy nawet konia. Proces tworzenia jest nieskomplikowany – wybieramy imię, płeć oraz wiek, a następnie wygląd. Gra oferuje sporo gotowych ras, ale możemy też stworzyć swoją, edytując poszczególne elementy aparycji. Na sam koniec określamy jeszcze osobowość i pupil gotowy.

2). Kupujemy miskę

W trybie kupowania można odnaleźć miejsce, gdzie dla każdego zwierzaka znajdziemy coś przydatnego, jak chociażby wspomnianą miskę czy budę, a także miejsce, gdzie będzie mógł wylegiwać się w domu. Jest tego naprawdę dużo i warto poświęcić chwilkę, aby umilić życie czworonoga.

3). Mało mi zwierząt!

Jeśli za mało nam zwierzaków – możemy łatwo postarać się o nowe. Do tego potrzebna będzie zwykła gazeta. Klikamy na nią, a nastepnie wybieramy opcję adopcji czworonoga ze schroniska. Do wyboru są trzy standardowe gatunki – koń, pies oraz kot. Gdy już znajdziemy coś dla siebie, zwierzak zostanie dostarczony do nas po kilku godzinach czasu gry.

4). Zwierzak to już Sim

W dodatku czworonogami możemy sterować dokładnie tak samo jak Simami – klikamy na awatar i wybieramy interesujące nas opcje. To przydatna rzecz, która jednocześnie ubarwia interakcję z pupilem. Możliwość ta dotyczy także jednorożców.

5). Małe zwierzęta

Standardowo gra oferuje do wyboru jedynie trzy rasy – konia, kota i psa. Aby stać się posiadaczem innych pupili trzeba będzie troszkę się natrudzić, zaś do wyboru mamy chociażby papugi, węże, żółwie, jaszczurki czy nawet wiewiórki.

Na początek wchodzimy w tryb kupowania i tu w dziale Niezbędne dla zwierząt odnajdujemy Różne. Tu właśnie można stać się posiadaczem klatki dla ptaka czy też terrarium. I tak, aby stać się posiadaczem chociażby węża kupujemy to ostatnie, które umieszczamy na przykład w dużym pokoju. Gdy już tam się znajdzie, klikamy na nie i wybieramy opcję Uzupełnij. Następnie wybieramy typ węża i gotowe. W ten sam sposób możemy stać się posiadaczami jaszczurki, podobnie będzie wyglądało to w przypadku chęci posiadania papugi.

Innym sposobem pozyskania małych zwierzaków jest po prostu ich złapanie. Można to uczynić choćby w okolicy jeziora, a w momencie gdy zobaczymy jakąś sympatyczną istotę klikamy na nią i wybieramy opcję Schwytaj. Następnie wracamy do domu i umieszczamy go w odpowiednim dla niego legowisku. Warto o tym pamiętać, gdyż inaczej najprawdopodobniej ucieknie.

6). Jak zdobyć jednorożca?

Zanim zaczniemy się o niego starać pamiętajmy, że te magiczne zwierzaki wymagają naprawdę dużo uwagi. Jak dokonać adopcji takiego nietypowego pupila? Przede wszystkim – trzeba go odnaleźć. Jednorożce pojawiają się w mieście po zmroku, jednakże nie co dzień, toteż trzeba bacznie obserwować teren. Jego obecność będzie oznaczona specjalnym rozświetleniem na mapie.

Następnie należy się zaprzyjaźnić. Aby to zrobić warto częstować zwierzaka smakołykami, a także głaskać go i głaskać i głaskać. To jeszcze nie wszystko. Wcześniej musimy też zaprzyjaźnić się z trzema innymi zwierzakami.

Gdy już warunki te zostaną spełnione – wybieramy opcję Zaproś jednorożca do rodziny. Jeśli się uda – jego awatar pojawi się na pasku członków rodziny.

Jednorożce mają specjalne moce – mogą błogosławić inne zwierzaki, dzięki czemu będą się one szybciej uczyć i lepiej czuć, teleportować czy też wzniecać ogień. Jednorożec to także koń, dzięki czemu mamy opcje standardowe dla tego czworonoga.
The Sims 3 Zwierzak - jak grać. Poradnik - flyingdragon 30.11.11, 21:09    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności