Porady

Viking: Battle for Asgard - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 15.12.11, 02:05
zarchiwizowany
Viking: Battle for Asgard to sympatyczna sieczka w – jak wskazuje tytuł – wikingowym klimacie, która przypomina nieco chociażby serię God of War. Dla początkujących Skandynawów kilka przydatnych porad.

1). Używaj mapy, to się nie zgubisz

Warto skorzystać z mapy, co pozwoli nam nie tylko łatwiej znaleźć drogę do różnych istotnych miejsc, ale też oszczędzi wiele frustracji. Na czerwono zaznaczono te obszary, gdzie jest coś jeszcze do zrobienia, z kolei niebieski kolor oznacza, że wszystko co można zostało już wykonane.

Z kolei zielone kropki na radarze wskazują lokację ważnych NPC’ów, zaś czerwone oznaczają spotkanie z bossami.

2). Rozbij im tarcze

Część przeciwników w grze ma tarcze, które pozwalają im na całkiem skuteczną obronę. Możemy łatwo temu zaradzić po prostu je rozbijając. O ile w standardowy sposób zabiera to nieco czasu, to jeśli skorzystamy z ataków specjalnych – wróg szybko nie będzie miał się czym zasłaniać.

3). Weź ich uwolnij

W trakcie gry spotkamy sporo różnorakich więźniów, który zdecydowanie warto uwalniać. Nie jest to trudne, a może być bardzo opłacalne. Wolni mężczyźni przyłączą się do Ciebie na jakiś czas i pomogą oczyścić okolicę z przeciwników.

4). Boss taki, taki i siaki

W grze natrafimy na trzy typy dużych przeciwników. Pierwszy to champion, drugi shaman, zaś trzeci giant. Nietrudno ich rozpoznać, a warto wiedzieć jak sobie z nimi poradzić.Na dwóch pierwszych wystarczy technika ciągłego ataku, aż do momentu, gdy będziemy mogli odpalić QTE (Quick Time Events) i wykończyć ich na dobre. Z kolei szamanów pokonamy niszcząc niewielki słupy / kolumny obok nich, co wyeliminuje barierę i pozwoli ich załatwić.

5). Gdzie jest moje złoto?

W grze środkiem płatniczmy jest oczywiście złoto, które warto oszczędzać, aby nabyć ulepszenia. Gdzie go szukać? W każdym z obszarów możemy natrafić na:

Worek ze złotem

Zawiera niewielką ilość złota, choć potrafi być dobrze schowany. Szukajmy w trawie, ale też w okolicach wody.

Urna

W tych przypominających duże wazy przedmiotach znajdziemy mniej więcej pięć razy tyle kruszcu, ile możemy znaleźc we worku, ale zdecydowanie trudniej o odnalezienie takowej.

Skrzynka

Mniej więcej cztery razy tyle złota, co w urnie. Niestety, skrzynki są bardzo rzadkie i ciężko jest je odnaleźć, za to czasem możemy też natrafić w nich na specjalny klucz.

Miód

W miodzie nie znajdziemy złota, za to beczki z takowym możemy sprzedać za sporą ilość "gotówki".

Na każdym z obszarów możemy też zakupić mapę, która wskaże na radarze drogę do każdego z powyższych skarbów. Kosztuje trochę, ale naprawdę warto.
Viking: Battle for Asgard - jak grać. Poradnik - flyingdragon 15.12.11, 02:05    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności