Porady

Two Worlds - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 05.01.12, 23:28
zarchiwizowany
Two Worlds to interesujący RPG, który okazał się sporym sukcesem. Gra się całkiem przyjemnie, a ci, którzy dopiero zaczynają zabawę mogą sprawdzić kilka porad poniżej.

1). Walka w grze

Aby skutecznie wyprowadzać ataki po prostu wciskamy przycisk za nie odpowiedzialny. Jeśli jednak zapomnimy o odpowiedniej strategii i będziemy tak robić przez cały czas – przeciwnik na pewno to wykorzysta i szybko nas skontruje, dlatego warto dobrze przemyśleć kolejne ruchy. Jeśli widzimy, że wróg atakuje – użyjmy przycisku odpowiedzialnego za unik (B – w przypadku Xboksa 360). Działa to całkiem dobrze w wypadku potyczek z jednym lub dwoma przeciwnikami, jeśli wrogów jest więcej – będzie zdecydowanie trudniej.

W takich wypadkach lepiej spróbować odciągnąć kilku przeciwników, a następnie rozprawić się z nimi "na osobności", gdyż większość niemiluchów w grze jest wyjątkowo agresywna. Trudności mogą też sprawiać łucznicy – w ich przypadku najlepiej zapędzić ich w miejsce, gdzie nie mają się dokąd cofać.

Powyższe porady dotyczą przede wszystkim postaci, która walczy w zwarciu. Jeśli rozwiniemy odpowiednie umiejętności odpowiedzialne za magię lub łucznictwo – będziemy mogli rozprawiać się z większością przeciwników z daleka, ale w zasadzie zawsze walka w zwarciu przyniesie lepsze (szybsze) efekty, toteż dobrze jest miksować jedno z drugim.

Ostatnim z aspektów jest przywoływanie różnorakich pomocników, którzy pomogą na przykład odciągnąć uwagę grupy od nas, a poza tym możemy też korzystać z pułapek – SI łatwo zwabić w jedną z nich.

2). Zbieramy łupy

Z pokonanych przeciwników wypadają przedmioty, które są wyjątkowo przydatne podczas grania. Tym samym pamiętajmy, aby zawsze sprawdzić, czy nie otrzymamy czegoś przydatnego. Warto też zbierać wszystko, co z pozoru nie może nam pomóc – tego typu rzeczy łatwo zamienimy na pieniądze w najbliższym mieście. Wszelakie potiony czy inne składniki zajmują nam tylko miejsce, a nie "udźwig" postaci.

3). To co tu robić?

Gra stawia przede wszystkim na rozwój naszej postaci. A tym samym wybór i sposób wykonywania zadań jest w zasadzie dowolny – ograniczają nas tylko nasze umiejętności. Warto o tym pamiętać, a jeśli coś nie idzie – zacznijmy robić innego questa, do problemowego wrócimy później.

4). Na koń!

Koń to bardzo przydatny element gry. Dzięki niemu będziemy mogli znacznie szybciej poruszać się po mapie, a tym samym zaoszczędzimy sporo czasu, bo dotarcie do niektórych miejsc pieszo mogłoby zająć trochę. Koń automatycznie będzie unikał wody, upadków z dużych wysokości, a także drzew czy innych przeszkód. Poza tym – z jego pomocą możemy przeskoczyć niektóre z tych ostatnich. Konia nie da się wskrzesić, respawn też nie działa w jego przypadku.

5). Nie atakujmy NPC

Większość NPC w grze posiada naprawde sporo zarówno siły jak i energii, toteż nawet walka z kimś, kto z pozoru nie wygląda na zbyt mocnego może zakończyć się naszą porażką. Dlatego też, jeśli nie mamy dobrego powodu lub naprawdę mocnej postaci – odpuśćmy sobie atakowanie NPC.
Two Worlds - jak grać. Poradnik - flyingdragon 05.01.12, 23:28    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności