Porady

Saints Row: The Third - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 09.01.12, 19:43
zarchiwizowany
Saints Row: The Third to kolejna część nietypowej serii, która zyskała sobie grono fanów. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z grą – kilka porad poniżej.

1). Po przeciwnej stronie

W grze jednym z wyzwań jest jazda po prąd, a do przejechania mamy w ten sposób około trzydziestu kilometrów. Warto zapracować na to już od początku i starać się kiedy tylko możemy prowadzić pojazd innym pasem niż powinniśmy.

2). Rozjedź ich

Innym z wyzwań, które możemy "automatycznie" zaliczyć podczas grania jest rozjeżdżanie ludzi. Do przejechania mamy pięćset osób, a ponieważ w w większości misji i tak musimy gdzieś najpierw pojechać – warto od razu kierować się na chodnik i tak starać dotrzeć do celu. Co prawda ma to swoje minusy – robiąc tak od razu wzbudzamy zainteresowanie chociażby policji.

3). Sprawdź amunicję

Zanim zaczniemy jakąkolwiek misję warto sprawdzić stan naszego uzbrojenia. Zarówno pod kątem amunicji do ulubionej broni jak i tego, ile granatów aktualnie posiadamy. Dopiero tak przygotowaniu ruszamy do akcji. Granaty działają świetnie na większe grupy przeciwników – co prawda i tak zaczną uciekać, ale część z nich powinna dostać.

4). Celuj w głowę

Jednym z najprostszych sposobów pozbycia się przeciwników jest strzał w głowę. Headshot przydaje się zwłaszcza w początkowych misjach – później jest nawet łatwiej z uwagi na rozbudowany system ulepszeń. Ponadto, strzelając w głowę wykonamy też jedno z wyzwań – musimy wyeliminować w ten sposób pięciuset przeciwników.

5). Ulepszenia

Aby zdobyć konkretne ulepszenie musimy najpierw mieć odpowiedni poziom respektu, jednakże do odblokowania upgrade’u będa potrzebne pieniądze. Warto o tym pamiętać. Upgrade’y dzielą się na konkretne sekcje, pierwsza z nich to Abilities. Tutaj najbardziej przydatnym wydaje się Dual Wield – zarówno dla pistoletów jak i SMG. Dobrym pomysłem wydaje się też zwiększenie możliwości sprintu naszej postaci.

Z kolei w sekcji Health możemy zwiększyć albo szybkość regeneracji albo poziom naszego zdrowia – inwestujmy zarówno w jedno jak i drugie.

Damage to przede wszystkim Bullet. Jeśli odpowiednio rozwiniemy tę umiejętność nie będziemy otrzymywać żadnych obrażeń od pocisków. Podobnie jest z Explosive – na czwartym poziomie będziemy całkowicie odporni na wybuchy.

Sekcja Combat i kolejne ulepszenia umożliwiają posiadanie coraz to większych ilości amunicji. Warto zainwestować przede wszystkim w granaty, które mocno przydają się podczas grania.

Sekcja Vehicle daje możliwość ulepszenia pojazdu o możliwość korzystania z dopalacza – z opcji tej można skorzystać, ale można też ją pominąć, gdyż nie zawsze jest przydatna.

Sekcja Gang Abilities – tu warto zainteresować się Revire Time, który sprawia, że kupujemy sobie dodatkowy czas dla kompanów, którzy padli.

Sekcja Bonus – postarajmy się zdobyć możliwie szybko Hourly income oraz Respect – mocno ułatwi nam to granie.

Ogólnie wybór ulepszeń w dużej mierze zależy od naszego stylu grania, powyższe propozycje mogą być dobre dla tych, którzy dopiero poznają świat gry.
Saints Row: The Third - jak grać. Poradnik - flyingdragon 09.01.12, 19:43    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności