Porady

Grand Theft Auto: San Andreas - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 10.01.12, 19:39
zarchiwizowany
Grand Theft Auto: San Andreas to kolejna część doskonale rozpoznawalnej i bardzo lubianej przez wielu graczy na całym świecie serii. Dla początkujących znajdzie się kilka porad poniżej.

1). Szkoła jazdy

Jak nietrudno się zorientować – znaczną część gry będziemy pokonywać w jakimś pojeździe. A tym samym warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach prowadzenia naszego środka transportu.

Przede wszystkim – zdecydowanie lepiej zachować cały czas kontrolę nad pojazdem niż pędzić na złamanie karku przed siebie. W ten sposób nie narazimy się też na niekontrolowane kontakty z policją, co może mieć szczególne znaczenie podczas wielu misji. Ponadto – jeśli znaleźliśmy na przykład ulubiony samochód – ale dymi i jest mocno rozwalony, nie wahajmy się sięgnąć po kolejny. To zdecydowanie lepsze niż ryzykować jeżdżąc gruchotem. Jesli misja nie pozwala na zmianę pojazdu – skorzystajmy z Pay N' Spray.

Istotne też jest, aby nie wybierać mocno uszkodzonych lub po prostu powolnych pojazdów do chociażby wyścigów.

Poza tym – podobnie jak podczas jazdy prawdziwym samochodem warto pozostać skupionym, w mieście naprawdę sporo się dzieje.

2). Szkoła przetrwania

Kolejnym istotnym elementem gry jest walka z przeciwnikami. Tutaj też warto zastosować się do kilku prostych technik, które usprawnią nasze wyniki.
Jeśli dochodzi do strzelaniny – zawsze starajmy się przykucnąć. To nie tylko poprawi naszą celność, ale też sprawi, że wrogowie będa mieli znacznie trudniejsze zadanie w trafieniu nas.

Dobrze jest też wykorzystywać wszelakie naturalne osłony jak murki czy inne tego typu rzeczy. Jeśli już przeładowujemy – zróbmy to właśnie za jakąś osłoną, a jeszcze przed rozpoczęciem walki rozwalmy z samochodu tylu wrogów, ilu się tylko da.

Dobrze przemyślmy też wybór broni, którą będziemy walczyć. Nie ma sensu używać czegoś do walki przede wszystkim na dystans, gdy mamy przeciwników wokół. Niezłym pomysłem jest też postaranie się o odpowiednią kamizelkę ochronną.

3). Zjedz coś

Aby przeżyć w świecie gry nasz bohater musi jeść. Niekoniecznie będą to stałe posiłki, ale od czasu do czasu musimy po prostu coś przekąsić. Aby to zrobić najprościej po prostu znaleźć jakąś restaurację, a gdy już otrzymamy menu – wybrać to, co nas interesuje. Zależnie od wybranych posiłków oraz ich częstoliwości – nasz bohater albo będzie otyły, albo po prostu w dobrej formie.

4). Czy to RPG?

W grze możemy rozwijać naszą postać w nieco erpegowym stylu – po prostu powtarzając pewne akcje zwiększamy konkretne współczynniki.

Respekt (Respect) – aby zwiększyć nasz respekt musimy eliminować konkurencję z innych gangów oraz po prostu przechodzić kolejne misje. Ubiór także ma znaczenie oraz to, czy dbamy o siebie.

Umiejętności strzeleckie (Weapon Skill) – jak nietrudno się domyślić, im częściej używamy danej broni tym większe umiejętności posiadamy w jej obsłudze. Na początku każda ze statystyk będzie wskazywała poziom Poor, potem dostaniemy Gangster i Hitman. Zwiększanie umiejętności strzeleckich sprawi, że będziemy np. mogli używać dwóch broni naraz.

Wytrzymałość (Stanima) – im większa wytrzymałość tym dłużej będziemy mogli poruszać się sprintem. Ma to też wpływ na nasze możliwości podczas pływania. Wytrzymałość zwiększamy poprzez ćwiczenia na bieżni lub rowerku w siłowni, ale też biegając gdzieś po górzystych terenach.

Muskuły (Muscle) – im większa masa mięśniowa, tym lepiej idzie nam w pojedynkach, gdzie wykorzystujemy pięści. Zwiększa to też poziom atrakcyjności naszej postaci. Jak to osiągnąć? Proste – wybieramy się na siłownię i ćwiczymy choćby z hantlami.

Tłuszcz (Fat) – im więcej tłuszczu / wagi, tym jesteśmy wolniejsi i tym gorzej dla wytrzymałości. Tłuszcz rośnie, jeśli jemy jedzenie typu fast-food.

Seksapil (Sex Appeal) – czyli jak bardzo atrakcyjny jest nasz bohater. Poziom podobania się płci przeciwnej zwiększamy poprzez odpowiednie ciuchy, fryzury, a także tautaże.

5). Chodź popływać

Nasz bohater nie ma już alergii na wodę – możemy teraz śmiało do niej wskoczyć pływając gdzie mamy tylko ochotę. Nawet jeśli wjedziemy do wody pojazdem i tak możemy wydostać się i dopłynąć bezpiecznie do brzegu.
Grand Theft Auto: San Andreas - jak grać. Poradnik - flyingdragon 10.01.12, 19:39    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności