Porady

Minecraft: Xbox 360 Edition - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 06.08.12, 21:30
zarchiwizowany
Minecraft: Xbox 360 Edition to jak sama nazwa wskazuje odsłona doskonale znanej wielu osobom pozycji, która po prostu ma w sobie coś niezwykłego. Jeśli dopiero zaczynacie zabawę i zastanawiacie się o co w tym wszystkim chodzi – porcja porad na pewno pomoże.

1). Czy wersja gry na konsole jest trudniejsza niż ta pecetowa?

Wielu graczy potwierdza, że w wersji na konsole potworki pojawiają się nieco częściej niż w swoim pecetowym odpowiedniku. Tym samym można by założyć, że zabawa na sprzęcie jest nieco trudniejsza. Ale z drugiej strony – nie ma na to innego dowodu, a powyższy fakt mógłby być po prostu pechem, toteż opinie są podzielone. Ogólnie możemy jednak przyjąć, że zabawa jest mniej więcej identyczna pod tym względzie jak na PC.

2). Nie chcę męczyć się z potworkami, jak mogę to zrobić, aby spokojnie zająć się budowaniem?

Podczas wczytywania stanu gry mamy możliwość wyboru poziomu trudności poprzez specjalny pasek. Są cztery ustawienia – Peaceful, Easy, Normal oraz Hard. Na trzech ostatnich potworki będą się pojawiać – za każdym razem, gdy nastanie noc oraz w ciemnych miejsach. Z kolei na pierwszym – Peaceful – wrogowie nigdy nas nie zaskoczą, pomijając zwierzaki, które nie atakują bez powodu.

Poza tym – nasza energia, którą stracimy na przykład spadając z jakiegoś miejsca, z czasem zostanie odnowiona. Mimo to nie jesteśmy niezniszczalni, toteż jeśli bardzo się postarać – nasz bohater zginie. Ponadto – na tym ustawieniu nigdy nie zdobędziemy pewnych elementów potrzebnych do stworzenia konkrentnych rzeczy.

3). Sterowanie

Przyjrzyjmy się lepiej sterowaniu w grze. Lewa gałka służy do poruszania się, a jeśli ją naciśniemy – otrzymamy możliwość zmiany kątu kamery. Z kolei prawa odpowiada za pracę kamery, zaś jeśli ją naciśniemy – przykucniemy. W ten sposób możemy zabezpieczyć się przed spadnięciem w przepaść, chyba, że zdecydujemy się na skok.

RT odpowiada za użycie bloku przed nami, a także atak na potworka lub zwierzaka. Z kolei LT zmienia się zależnie od naszego położenia, możemy w ten sposób otworzyć drzwi czy coś zjeść. RB i LB są odpowiedzialne za przesuwanie szybkiego wybierania, zaś Start pozwoli na wejście do menu. Z kolei Back odpowiada za opcje multiplayer. A to skok, B porzucenie aktualnie używanego przedmiotu, zaś Y otwiera inwentarz. Został nam jeszcze X – ten odpowiada za menu tworzenia.

4). Noce i dnie

W grze mamy upływ czasu – jest to związane z konkretną porą dnia. Noc trwa 7 minut, pora ta jest najbardziej niebezpieczna z uwagi na potworki, które pojawiają się w okolicy. Jedyną skuteczną metodą jest posiadanie łóżka, jeśli zaczniemy spać noc szybko minie i obudzimy się rano, gdzie albo nie będzie w ogóle wrogów, albo zostaną spaleni przez światło słoneczne.

5). Energia życiowa

Jak nietrudno się domyslić – to ważny element gry. Energia jest reprezentowana przez dziesięć niewielkich serduszek w dole ekranu. Jeśli z jakiś powodów ich liczba dojdzie do zera – zginiemy. Jeśli tak się zdarzy – wylądujemy tam, gdzie zaczynaliśmy zabawę. Ogólnie nic poza tym się nie stanie, za to tracimy wszystko co mieliśmy ze sobą. Jeśli w ciągu pięciu minut zdołamy wrócić do miejsca, gdzie padliśmy, możemy odzyskać nasze rzeczy. Jeśli nie – przepadają bezpowrotnie. To bardzo bolesna strata. Dlatego nigdy nie dopuśćmy, aby serduszka całkiem znikły! Jak można stracić energię? Przede wszystkim – będąc zaatakowanym przez potworki, utonięcie, wchodzenie na lawę, ogień, a także upadek z wysokości. Możemy też zostać zaatkowani przez kogoś, z kim akurat gramy, jeśli nie jest zbyt uprzejmy. Energię można odnowić poprzez spożywanie jedzenia.
 
Sortuj:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Minecraft: Xbox 360 Edition - jak grać. Poradnik - flyingdragon 06.08.12, 21:30    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności