Porady

Sleeping Dogs - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 21.08.12, 17:24
zarchiwizowany
Sleeping Dogs to całkiem dobry tytuł w stylu wszelakich sandboksów z zabarwieniem gangsterskim, jak chociażby seria GTA. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z tą pozycją – kilka porad.

http://bi.gazeta.pl/im/3f/0f/bc/z12324671X.jpg

1). Odpowiedni ubiór

Warto zadbać o zmianę stroju głównego bohatera. Nie tylko uprzyjemnimy sobie rozgrywkę, ale też otrzymamy określone bonusy. Na przykład do zadawanych obrażeń czy też do tego jak wiele energii będą zabierać nam strzały przeciwników. Ubrania możemy kupić lub zdobyć za określone zadania. W każdym razie pamiętajmy, że to nie tylko ozdoba.

http://bi.gazeta.pl/im/84/8e/bb/z12291716X.jpg

2). Zawsze wybieraj najszybszy

To być może dość oczywista porada, ale czasem można o tym zapomnieć. Otóż zamiast używać średnich i słabych pojazdów – postarajmy się zawsze o tej najszybsze. Jeśli akurat mamy możliwość zmiany na takowy wehikuł – skorzystajmy z niej. To nie tylko ułatwi i uprzyjemni poruszanie się po mieście, ale też pozwoli na szybsze zgubienie ewentualnych pościgów. Szukajmy marek Velocita i Etalon.

http://bi.gazeta.pl/im/97/a4/ba/z12231831X.jpg

3). Korzystaj z otoczenia

W trakcie walk dostaniemy możliwość skorzystania z bardzo wielu różnych rzeczy, które pomogą szybciej uporać się z przeciwnikami. Wszelakie elementy klimatyzacji, kosze na śmieci, zasłony sklepów i tym podobne pozwolą na zadanie największych strat. Jeśli złapiemy przeciwnika – sprzęt tego typu zostanie podświetlony na czerwono. Warto pamiętać o stałym wykorzystywaniu elementów otoczenia.

http://bi.gazeta.pl/im/a4/06/ba/z12191396X.jpg

4). Jak zarabiać kasę w grze

Zacznijmy od tak zwanych Lockbox. Są podświetlone na niebiesko, możemy je znaleźć w całym mieście. W środku znajdziemy mnóstwo pieniędzy, a do tego możemy też natrafić na jakąś broń czy element ubrania.

Drugim sposobem jest wykonywanie misji pobocznych. Te są oznaczone na zółto. Niektóre z nich potrafią przynieść naprawdę spory dochód, zdecydowanie nie warto ich pomijać.

Ostatnim jest atak na parkometry. Wystarczy tylko rozwalić je z pomocą jakiegoś pojazdu, a łatwa kasa będzie naszą zdobyczą.

http://bi.gazeta.pl/im/2/11803/z11803452X.jpg

5). Jak poprawić poziom energii bohatera

W grze znajdziemy pięćdziesiąt Health Shrine, czyli kapliczek ze zdrowiem. Za każdą z nich otrzymamy bonus do aktualnego stanu energii naszego bohatera. Warto się rozejrzeć i poszukać trochę, bo dodatkowe siły bardzo przydają się w trakcie starć, których w grze nie brakuje.

Jak zdobyć je wszystkie? Szukanie samemu może być nieco czasochłonne. Aby to ułatwić musimy wykonać misję randkową zwaną Meet Amanda. Po tym, gdy nam się to uda lokacje Health Shrine pojawią się na mapie.

 
Sortuj:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Sleeping Dogs - jak grać. Poradnik - flyingdragon 21.08.12, 17:24    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności