Porady

Dark Souls PC zacina się, jak zwiększyć wydajność?

Autor: adderam 04.09.12, 13:03
zarchiwizowany
Dark Souls: Prepare to Die Edition to rozszerzona wersja gry Dark Souls, której edycja zagościła na PC.
Jeśli gra sprawia Wam problemy z płynnością, lub po prostu chcecie osiągnąć lepsze wyniki w wydajności, przeczytajcie te kilka porad, które dla Was przygotowaliśmy.


http://bi.gazeta.pl/im/1/11522/z11522691S.jpg

1. Pecetowa odsłona Dark Souls nie posiada zbyt wielu opcji, które możemy zmieniać i poprawiać jakość oprawy graficznej, a także wydajność gry.
W menu opcji znajdziemy jedynie ustawienia rozdzielczości (która domyślna jest jedynie skalowana z rozdzielczości 1024x720, patch który poprawia jakość grafiki i instrukcję do jego zainstalowania znajdziecie tutaj) i ustawienia wygładzania krawędzi (antyaliasing).
Dla uzyskania najlepszej wydajności warto wyłączyć wygładzanie krawędzi i odpowiednio dobrać rozdzielczość.

2. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.
Bardzo często przyczyną obniżonej wydajności jest posiadanie starych sterowników do karty graficznej. Najnowsze sterowniki do kart NVIDIA Geforce możecie pobrać tutaj, a do AMD Radeon tutaj.
Możemy również spróbować zainstalować jeszcze raz biblioteki DirectX odpowiedzialne za grafikę. Najnowszą wersję DirectX można pobrać tutaj (szczegółowy poradnik jak pobrać i zainstalować sterowniki do karty graficznej przeczytacie tutaj).

3. Poczekaj na aktualizację do gry.
Gra może w przyszłości otrzymać aktualizacje dotyczące nie tylko kwestii związanych z czystą rozgrywką, ale i kwestii technicznych. Gra powinna poinformować nas o dostępności aktualizacji przez usługę Windows Live lub Steam.

4. Wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje otwarte w tle (np. przeglądarkę internetową, odtwarzacz multimedialny) - aplikacje te zużywają dostępną pulę pamięci i obciążają procesor, jednocześnie zmniejszając dostępne zasoby dla gry.

5. Jeśli powyższe punkty nie pomogły, można spróbować usunąć i zainstalować grę jeszcze raz - być może jeden ze składników został źle zainstalowany, został nieumyślnie zmieniony, lub go brakuje, co może powodować obniżenie wydajności gry.


Jeśli gra nadal nie działa najlepiej należy sprawdzić czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania gry. Natomiast jeśli pragniecie uzyskać lepszą jakość grafiki polecamy zainstalowanie nieoficjalnego patcha HD - o którym więcej przeczytacie tutaj.

http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/polygamia/f640x640/32/58/88f75024ee.jpg
Dark Souls PC zacina się, jak zwiększyć wydajność? - adderam 04.09.12, 13:03    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności