Porady

XCOM: Enemy Unknown - jak grać. Poradnik

Autor: flyingdragon 11.10.12, 11:35
zarchiwizowany
XCOM: Enemy Unknown to tytuł, który można określić restartem znanej serii. Gra nie jest prosta, a zaczynającym zabawę przyda się kilka porad.

http://bi.gazeta.pl/im/b5/be/c0/z12631733X,XCOM--Enemy-Unknown.jpg

1). Wybór poziomu trudności

Gra, co oczywiste, umożliwia wybór poziomu trudności, ale przy pierwszym podejściu nie warto tym sobie zawracać specjalnie głowy. Po prostu wybierzmy Normal. I tak będzie wystarczająco wymagający, abyśmy nie znudzili się rozgrywką po paru chwilach, a do tego na tyle zbalansowany, abyśmy nie rzucali padem.

http://bi.gazeta.pl/im/80/c2/c0/z12632704X.jpg

2). A jaki kontynent?

Poza wyborem poziomu trudności możemy też wybrać kontynent startowy. Jeśli gramy pierwszy raz – zdecydowanie warto polecić Amerykę Północną (North America). Dostaniemy łatwiejszą możliwość użycia sił powietrznych, które to rozwiązanie zawsze będzie warte uwagi.

http://bi.gazeta.pl/im/73/c2/c0/z12632691X.jpg

3). Tutorial

Tutorial w grze jest całkiem fajnie zaprojektowany i pozwoli nauczyć się podstaw gry. Tym samym – warto go ukończyć. Jednakże pamiętajmy też, że został stworzony, aby nauczyć nas podstaw, a tym samym jest mocno ograniczony. Toteż najlepiej po tym jak go ukończymy wykonać restart – będziemy mogli wszystko ułożyć po swojemu.

http://bi.gazeta.pl/im/6f/c2/c0/z12632687X.jpg

4). Zbuduj satelitę

Aby zapewnić sobie przewagę w grze naprawdę warto zainwestować w satelity. Dzięki nim będziemy mogli zobaczyć UFO wokół Ziemi. Ponadto, każda wystrzelona satelita daje nam dodatkowe środki, które bardzo się przydadzą. Wcześniej zostało wspomniane o wyborze kontynenu, a przy okazji o bonusie, jaki oferuje np. Ameryka Północna. Otóż jeśli uda nam się zapełnić inny kontynent tylko z pomocą satelit – dostaniemy jego bonus, tak jakbyśmy mieli tam bazę.

http://bi.gazeta.pl/im/62/c2/c0/z12632674X.jpg

5). Zadbaj o trening

Jeśli zbudujemy ośrodek, w którym nasi wojacy będą mogli ćwiczyć – dostaniemy dostęp do kilku bardzo interesujących ulepszeń. Jednym z ciekawszych jest chociażby możliwość zwiększenia liczebności zespołu. Dlatego warto zadbać o ośrodek treningowy.

http://bi.gazeta.pl/im/92/c2/c0/z12632722X.jpg

6). Zniszczalne otoczenie

Praktycznie wszystko co jest na planszy można w jakiś sposób zdemolować. Element ten staje się ważną rzeczą, jeśli chodzi o taktykę. Na przykład zamiast otwierać drzwi przy odrobinie dobrej woli można zrobić dziurę w ścianie i w ten sposób zaskoczyć wroga.
XCOM: Enemy Unknown - jak grać. Poradnik - flyingdragon 11.10.12, 11:35    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności