Porady

Assassin's Creed III - jak grać? Poradnik

Autor: cloudstorm 04.11.12, 22:46
zarchiwizowany
Assassins Creed III to ostatnia część przygód serii z Desmondem i jego przodkami w rolach głównych. Po raz kolejny wejdziesz w niej w skórę asasyna, który będzie musiał korzystać z nie lada udogodnień, by dotrzeć i zabić wyznaczone cele. Z poniższym poradnikiem żadna niespodzianka w grze nie będzie sprawiać Ci problemów.

http://bi.gazeta.pl/im/f1/29/c3/z12790257Q.jpg

1. Przyzwyczaj się

http://bi.gazeta.pl/im/81/69/bf/z12544385Q.jpg

Menu nowego Assassin's Creed jest bardzo zbliżone do poprzedniej części, ale warto poświęcić jej kilka chwil. Za pomocą R2 otworzysz menu z bronią, którą możesz odpowiednio przypisać D-Padowi. Z L2 z kolei otworzysz okno swoich asasynów, których wyślesz na kolejne misje. Miej pewność, że dobrze zaznajomisz się z tymi skrótami, bowiem w walce będziesz potrzebował bardzo szybkiego korzystania z nich.

2. Koń

Świat Assassin's Creed III jest przeogromny. Chodzenie w nim pieszo jest niezłą zabawą, a skakanie po drzewach to nie lada frajda, ale najszybszym sposobem poruszania się po tym świecie jest koń. Przywołasz go za pomocą świastawki, która znajduje się w oknie z bronią. Po jej aktywacji koń pojawi się tuż obok Ciebie. Możesz też ukraść któregoś z koni znajdujących się przy gospodarstwach rolnych lub w centrach miast. Pamiętaj również, że możesz korzystać z jazdy wierzchem nawet w dużych miastach.

3. Po cichu

http://bi.gazeta.pl/im/c4/30/c2/z12726468Q.jpg

Prawdziwy zabójca zabija z ukrycia. Ty też to rób! Assassin's Creed III pozwala na chowanie się w krzakach, na drzewach, stogach siana lub wyglądanie zza ściany. Korzystaj z tych udogodnień i zabijaj swoich oponentów jak najciszej. Działa to na Twoją korzyść: nie podniesiesz niepotrzebnego alarmu, a przy okazji poczujesz dreszczyk emocji z bycia asasynem.

4. Poluj na zwierzęta

http://bi.gazeta.pl/im/63/cb/c2/z12766051X.jpg

Po raz pierwszy w historii serii, w AC III pojawiają się zwierzęta (inne niż konie i jastrzębie). Możesz polować na nie w lesie, karbować ich skórę, a później sprzedawać z zyskiem w okolicznych sklepach. Pamiętaj, by często analizować ślady zwierząt oraz zastawiać na nie pułapki - oszczędzi Ci to niepotrzebnego biegania po puszczy.

5. Rozwijaj swoją osadę


http://bi.gazeta.pl/im/85/68/bf/z12544133Q.jpg

Na początku Twoja osada jest bardzo uboga. Znajdować się w niej będzie jedynie Twoja przystań oraz dom. Z czasem jednak będziesz mógł wykonywać misje, dzięki którym zaprosisz do swojego otoczenia mieszkańców, którzy zaczną wyrabiać dla Ciebie przedmioty i sprzedawać cenne surowce. Pamiętaj, by wykorzystać każdą wolną chwilę na zaopiekowanie się swoimi mieszkańcami - w zamian otrzymasz nie tylko ich wdzięczność, ale i sporo pieniędzy.

6. Wysyłaj konwoje...

Konwoje pozwalają Ci na zbieranie pieniędzy co 12 minut. To dobry sposób na szybki zarobek. Wiąże się z tym jednak również pewna niedogodność. Od czasu do czasu Twoje konwoje mogą być atakowane przez żołnierzy Wielkiej Brytanii. Musisz wtedy wysłać jednego ze swoich asasynów, by bronił Twojego dobytku lub udać się na pogranicze i samemu rozprawić się z wrogiem.

7. ... i je atakuj!


Będąc na Pograniczu możesz również atakować brytyjskie konwoje. Na mapie pojawi się odpowiedni znacznik, a Ty uzyskasz szansę na zaatakowanie i ograbienie ich z dóbr. Pamiętaj, że konwoje są mocno strzeżone i niełatwo jest zgarnąć dla siebie wszystkie surowce. Po wygranej bitwie nie zapomnij koniecznie przejrzeć wozów, by zabrać stamtąd pieniądze i cenne przedmioty!

8. Rekrutuj asasynów

http://bi.gazeta.pl/im/80/69/bf/z12544384Q.jpg

W największych miastach odnajdziesz wiele okazji, by zrekrutować asasynów. Musisz jednak najpierw wykonać kilka misji dla lokalnej społeczności, by wyzwolić ich spod jarzma templariuszy. Pamiętaj więc, by pomagać mieszkańcom, gdy tylko nadarzy się okazja, a po jakimś czasie pojawi się na mapie ikona jednego z potencjalnych rekrutów.

9. Zbieraj skarby

http://bi.gazeta.pl/im/8c/68/bf/z12544140Q.jpg

Skarby są niezwykle cenne w AC III. To dzięki nim zarabiasz duże pieniądze i rozbudowujesz swoją osadę. Mapy skarbów są dostępne do kupienia w największych miastach gry i warto zainwestować w nie pieniądze już na samym początku rozgrywki - pomogą w szybszym zgromadzeniu funduszy.

10. Misje poboczne

http://bi.gazeta.pl/im/83/69/bf/z12544387Q.jpg

W grze znajdują się dziesiątki misji pobocznych. Nie polecamy kończenia kampanii i później zajmowania się nimi - traci na tym klimat gry i urok produkcji. Warto więc na początku poganiać za zwierzętami w lesie, pomóc niewiastom w mieście, walczyć na morzu oraz dostarczyć listy na czas. Każda z tych misji da Ci dużo surowców, pieniędzy i wdzięczności mieszkańców, co w dalszych przygodach Connora znacznie ułatwi wykonywanie zadań z głównego wątku.
Assassin's Creed III - jak grać? Poradnik - cloudstorm 04.11.12, 22:46    
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności