Sortuj według:
drzewko
od najstarszego
od najnowszego
drzewko odwrotne
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

FIFA 14 - jak grać? Poradnik

   adderam 02.10.13, 12:00 Odpowiedz  
http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/polygamia/f640x640/25/25/08/0135b13906.jpg

FIFA 14 nie przynosi może rewolucyjnych zmian, ale na pewno będzie tak samo popularna, jak jej poprzednia wersja. Dla tych, którzy dopiero zaczynają zabawę z tym tytułem lub chcieliby na szybko przypomnieć sobie jak się gra po przerwie od FIFA 13 – kilka porad.

1. Wybór odpowiedniej formacji
W FIFA 14 właściwa formacja i jej wybór na początku zabawy mają jeszcze większe znaczenie. Co prawda nie damy rady od razu stwierdzić, która pasuje nam najlepiej, chyba, że gramy od jakiegoś czasu. Niemniej istotne jest dla dalszych wyników i odpowiedniego wyczucia, gdzie znajduje się dany zawodnik, jak rozegrać akcję, jak ustawić się w obronie jest zdecydowanie się na jedną / dwie formacje i jej stałe używanie. O ile w trybie chociażby meczów towarzyskich czy też pojedynków online bez specjalnego zaangażowania formacja nie ma aż takiego znaczenia, to w przypadku trybu kariery czy meczów w sieci na poważnie – jest bardzo istotna. Zwłaszcza wspomniana kariera ma tutaj duże znaczenie, gdyż w przypadku zmiany ustawienia w trakcie meczu lub sezonu możemy zwyczajnie nie mieć odpowiednich piłkarzy na daną pozycję.

2. Strzelanie
Strzelanie nie zmieniło się aż tak bardzo pomiędzy edycją 13 a 14, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Gdy jednak wgłębimy się w system – zauważymy, że gola z dalszej odległości nie jest już tak prosto zdobyć, a niesamowicie mocne strzały, wykonywane nawet przez słabszych zawodników nie są tak proste do zrobienia, jeśli w ogóle możliwe. Najważniejsze jednak, że system nie zmienił się, jeśli chodzi o sprawdzony patent naciągania paska ‘’mocy’’ i kierowanie piłki we wskazanym kierunku. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z serią, albo gramy od niedawna – dobrym pomysłem na przećwiczenie strzałów jest arena. Tutaj będąc tylko z bramkarzem możemy swobodnie poćwiczyć odpowiedni sposób uderzeń, a potem przełożyć to na klasyczny trening, a w końcu mecz.

http://bi.gazeta.pl/im/09/5f/d6/z14049033W.jpg

3. Mini-gry i samouczki
Podobnie jak w kilku poprzednich wersjach gry, tak i tutaj dostajemy dostęp do samouczków i gier treningowych. Nie warto zapominać o ich ukończeniu, gdyż nie tylko odświeżymy sobie zasady i sposoby wykonywania określonych zagrań, ale też nauczymy się nowych. Zanim rozegramy pierwszy mecz – warto zajrzeć do opcji odpowiedzialnych za naukę właśnie. Ponieważ całość rozbudowano bardzo mocno – możemy stracić tu kilka godzin. Gierki uczą teraz także więcej, jeśli chodzi o obronę, a ponadto są dynamiczne, w przeciwieństwie do FIFA 13.

4. Kamera
Podobnie jak poprzednio – domyślny rzut na akcję nie jest specjalnie komfortowy. Owszem, może i jest efektowny, ale ciężki do opanowania wszystkiego, co dzieje się na boisku. Tym samym nie inaczej jak w FIFA 12 czy FIFA 13 tak i tutaj warto samemu ustawić kamerę. W tym aspekcie nie zmieniło się wiele – wybieramy kamerę telewizyjną 3 i zmieniamy Ustawienia kamery na własne. Teraz otrzymujemy możliwość regulowania wysokości i zoomu kamery. Tę pierwszą powinniśmy ustawić na wartość pomiędzy 16 a 18, zaś tę drugą na 0 a 2. Oczywiście dużo zależy tu od osobistych preferencji, ale takie ustawienie jest najbardziej przyjazne dla płynnego rozgrywania akcji i przeglądu sytuacji na boisku. Co ciekawe – niewielkie różnice w tym względzie, wręcz kosmetyczne, można zauważyć grając na różnych platformach (Xbox 360, PS3).

5. Podawanie
W FIFA 14 podania zmieniły się nieco względem edycji sprzed roku. Nie jest to może jakaś ogromna zmiana, ale jeśli przesiadamy się z jednej wersji gry na drugą – na pewno ją zauważymy. Najważniejsze, co można poradzić w tej kwestii to większa cierpliwość. Z początku będzie znacznie trudniej rozgrywać akcję z pomocą szybkich podań, być może zgubimy też piłkę, próbując rozegrać ją pomiędzy obrońcami – zwłaszcza na wyższych poziomach trudności. Dlatego wspomniana cierpliwość i umiejętność najpierw sprawdzenia gdzie jest kolega z drużyny, a dopiero następnie wykonania podania jest tutaj kluczowa.

http://bi.gazeta.pl/im/eb/d5/de/z14603755W.jpg

6. Nowy system zwodów
Może nie jest to jakaś absolutna nowość, ale pewne ułatwienie rozgrywki. Otóż teraz zamiast wciskać L2 (PS3) bądź LT (Xbox 360) wystarczy tylko sama prawa gałka analogowa, aby wykonać konkretną sztuczkę techniczną. Te wciąż są podzielone na te jedno i kilku gwiazdkowe, czyli różnią się nie tylko stopniem trudności, ale też koniecznością dobrania odpowiedniego wykonawcy. Co istotne – teraz piłki do przodu nie wypuszczamy już prawą gałką.

7. Poziom trudności
Pod tym względem FIFA 14 nie oferuje niczego innego, niż jej poprzednia edycja. Jednakże warto tu zaznaczyć, że gra największych rumieńców nabiera na poziomie Legendarnym – i to właśnie on jest polecany, zwłaszcza, jeśli w serię gramy od lat. Wcześniej jest Klasa Światowa, która jest zbliżona do wspomnianego Legendarnego, jednakże obrońcy zdają się być nieco mniej uważni i precyzyjni w swoich zagraniach. Minusem grania na najwyższych poziomach trudności jest zabawa w trybie kariery w niższych ligach – wtedy nawet słabe drużyny potrafią być bardzo groźne, co nie jest specjalnie realistyczne i nieco psuje zabawę.

Re: FIFA 14 - jak grać? PoradnikIP: *.pogodnanet.pl

   Gość: gość 13.10.13, 13:55 Odpowiedz  
no włanie bez sensu na klasa światowa nie ma wielkiej różnicy grać przeciw realowi czy np zawiszy bydgoszcz , tak samo jest ciężko ograć a o strzałach z daleka to jak zwykle wszystko blokowane jak już wyjdzie strzał to w srodek bramki, odbiór piłki przy linii niemożliwy bo zaraz aut, nasi zawodnicy sie non stop przewracają , jedne i te same denerwujące błedy
Na tym serwisie obowiązuje regulamin Forum.Gazeta.pl

Dołącz do społeczności